Niska Prowizja

Twój blog o kredytach

Kredyty gotówkowe w ofertach bankowych

Kredyty gotówkowe to najpopularniejszy obecnie sposób na szybkie zdobycie gotówki. Dostępne na rynku placówki bankowe wprost prześcigają się w pomysłach na to, w jaki sposób zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania właśnie z ich usług. Oczywiście zaciągnięcie kredytu wiąże się z wygenerowaniem stosunkowo wysokich kosztów jego utrzymania. Dlatego warto zapoznać się bliżej z ofertą przynajmniej kilku placówek, zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnej oferty. Kredyty gotówkowe kierowane są przede wszystkim do klientów potrzebujących większej ilości gotówki. Udzielane są tylko i wyłącznie przez banki. Inaczej wygląda sprawa pożyczek. Te z kolei przyznawane są na dużo mniejsze kwoty i krótszy okres spłaty. Udzielające kredytów banki, stosują zazwyczaj zabezpieczenia swoich wierzytelności. Sposób zabezpieczenia w znacznym stopniu zależny jest od formy kredytowania. Biorąc pod uwagę kredyty hipoteczne, które w zamyśle udzielane są osobom zainteresowanym kupnem własnej nieruchomości, zastawem najczęściej stosowanym jest m. in. tzw. zastaw rejestrowy czy cesja praw z polisy autocasco. Każdy kredyt gotówkowy może być dodatkowo zabezpieczony choćby wekslem in blanco, blokadą środków znajdujących się na koncie bankowym a także przewłaszczeniem na zabezpieczenie, poręczenie lub ubezpieczenie kredytu.

Negocjowanie umowy z bankiem

Kredyty gotówkowe są produktem bardzo elastycznym, stąd nietrudno znaleźć najodpowiedniejszą dla siebie propozycję. Bez względu na to, z którą z placówek zdecydujemy się podpisać umowę, możemy być niemal pewni, ze oferta kredytowa każdej z nich przyciągnie naszą uwagę propozycjami, których nie znajdziemy u konkurencji. Sąd też konieczne wydaje się zasięgnięcie pomocy doradcy finansowego. Coraz większą popularnością cieszą się również konsultacje online, gdzie na żywo możemy zadać doradcy nurtujące nas pytania. Ten niemal natychmiast rozwieje nasze wątpliwości, udzielając odpowiedzi. Jeśli nie jesteśmy za pan brat z komputerem i surfowaniem po stronach www, pozostaje nam wizyta w banku lub konsultacja telefoniczna za pośrednictwem infolinii bankowej. Jest to chyba póki co najpopularniejsza z dostępnych na rynku możliwości. Na którąkolwiek z nich się zdecydujemy, pamiętajmy aby nie bać się zadawać pytań, nawet takich, które mogą nam się wydawać mało istotne. Należy bowiem pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach. Stąd również bardzo istotne jest dokładna analiza umowy zawieranej z bankiem w chwili jej podpisywania. Zawsze możemy również skorzystać z możliwości negocjowania umowy z bankiem, o czym wielu z nas zdaje się nie pamiętać. Jeśli placówce będzie zależało na tym, aby zatrzymać nas przy sobie, jest w stanie podjąć decyzję o negocjowaniu stawek i warunków umowy.

Kredytowanie na wiele sposobów

Kredyty gotówkowe cechuje przede wszystkim ich różnorakość. W zasadzie każdy może w ofertach bankowych bez najmniejszego nawet problemu znaleźć coś dla siebie. Ci, którzy planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej czy zadbać o rozwój swojego przedsiębiorstwa, powinni zainteresować się kredytowaniem inwestycyjnym. Ci z kolei, który marzy się własne mieszkanie, muszą zapoznać się z funkcjonowaniem kredytów hipotecznych. Jest ich na rynku całe mnóstwo a zasady ich działania są stosunkowo proste i nawet największy laik powinien poradzić sobie ze zrozumieniem ego, jak funkcjonują. W razie problemów, zawsze istnieje możliwość skorzystania z pomocy doradcy finansowego, którego znajdziemy w każdym banku.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.