Niska Prowizja

Twój blog o kredytach

Kredyt gotówkowy – to musisz wiedzieć

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Co powinniśmy o nim wiedzieć i na co zwrócić uwagę?

Kredyt gotówkowy jest jednym z najchętniej wybieranych produktów kredytowych w naszym kraju. Co odróżnia go od innych kredytów? Przede wszystkim duża elastyczność oraz możliwość wyboru. To od nas zależy, na co zostaną przeznaczone pożyczone pieniądze. Jednocześnie jest to kredyt, który nie wymaga zbyt dużej ilości formalności. Zazwyczaj wnioskowanie o niego jest dość uproszczone. Warto jednak pamiętać, że kredyty gotówkowe zazwyczaj się od siebie różnią. Z jednej strony mamy niewielkie pożyczki, z drugiej duże wsparcie finansowe przy wykorzystaniu kredytu na duże sumy. Różnią się one również pod kątem wymogów formalnych czy warunków spłaty zobowiązania. Dlatego przed złożeniem wniosku warto sprawdzić, jakie wymagania ma konkretny bank.

W jaki sposób możemy znaleźć najtańszy kredyt? Każda instytucja może pochwalić się zazwyczaj kilkoma propozycjami produktów. Z jednej strony to dobrze, z drugiej, znalezienie odpowiedniego kredytu może być dość problematyczne. Dlatego pomóc mogą nam narzędzia, takie jak rankingi kredytów. Dzięki nim w czytelny sposób poznamy warunki poszczególnych kredytów i oferty banków. Poznamy też konkretne koszty, które będą naszym udziałem w związku z zaciągnięciem zobowiązania. Wśród nich znajdzie się RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania oraz wysokość prowizji. Co zawiera RRSO? Uwzględnia ono nie tylko oprocentowanie, ale i inne opłaty związane z kredytem, w tym prowizje oraz koszty dodatkowych usług przedstawiając je w ujęciu rocznym. W ten sposób nie ruszając się z domu uzyskamy szereg informacji, które są niezbędne do tego, by podjąć właściwą decyzję.

Kredyt gotówkowy wiąże się również ze zdecydowanie mniejszą ilością formalności, niż kredyt hipoteczny. Z tej przyczyny wiele osób sięga po niego chętnie. Jednak wiele w tej materii uzależnione jest od kwoty, którą chcemy pożyczyć. W przypadku pożyczki rzędu kilku tysięcy złotych może wystarczyć podstawowa weryfikacja klienta. Z drugiej strony w przypadku wysokiej pożyczki lub problemów z regularnym dochodem bank może zażądać od nas dodatkowego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia. Dlatego warto zapytać o ewentualne koszty dodatkowe, które wiążą się z wzięciem kredytu. Jak widać mogą wystąpić dodatkowe oferty, które zwiększą nasze koszty. Czytajmy też dokładnie umowę przed jej podpisaniem. Powinna być to decyzja podjęta w pełni świadomie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.