Niska Prowizja

Twój blog o kredytach

Gdzie pożyczać wa banku czy w parabanku?

Wiele osób zadając pytanie, gdzie pożyczać wa banku czy w parabanku nie zdaje sobie sprawy z tego, że odpowiedź na nie jest trudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Bank i parabank są zupełnie różnymi instytucjami, kierującymi się zupełnie innymi zasadami działania oraz podlegającymi innym przepisom. Ponadto każdy z nas chcąc się udać do jednego czy drugiego, kieruje się innymi powodami, na inną sytuację rodzinną czy finansową, a także przeszłość kredytową. Dlatego też dla jednego idealnym wprost rozwiązaniem będzie bank, dla drugiego najlepszym i można powiedzieć jedynym rozwiązaniem, będzie parabank.

O tym, kto powinien, czy też może udać się do banku, decydują już same warunki kredytowania, które on oferuje. Choćby ze względu na koszt pożyczka w banku będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób o stabilny dochodach, dużej zdolności kredytowej i dobrej przeszłości finansowej w BIK. Ktoś może powiedzieć, że przecież pożyczka w parabanku jest dużo szybsza. Niestety osoba taka jest w błędzie, ponieważ banki jakiś czas temu wprowadziły kredyty elektroniczne, obsługiwane w pełni przez internet, które gwarantują tak samo proste procedury i szybkość pozyskania pieniążków jak pożyczki w parabanku. Ponadto, jeżeli decydujemy się pożyczać w banku, poniesiemy koszty o całe lata świetlne niższe niż w parabanku. Różnice w RRSO mogą sięgać nawet kilku tysięcy procent na korzyść banku.

Owszem po ofertę z pozabankowej firmy pożyczkowej może sięgnąć również osoba o stabilnej sytuacji, mająca dobrą zdolność kredytową i dochody, niezarejestrowana w BIK, ale pod warunkiem, że skorzysta z oferty dla nowych klientów, czyli tak zwanej pierwsza pożyczka gratis. Będąc z nowym klientem, który pożycza pierwszy raz, nie zapłaci ani złotówki kosztów, jeżeli pożyczy 1000 zł, po 30 dniach odda równo 1000 zł i ani grosza więcej.

Do parabanku powinni kierować swoje kroki Klienci, którzy są przez banki odrzucani z powodu braku zdolności kredytowej, niestabilnych dochodów, czy też widnienia w BIK lub innych rejestrach dłużników. Parabanki na swoich stronach internetowych w jasny sposób informują, że ich oferta jest dostępna także dla osób o złej historii kredytowej, które są odrzucane przez banki.

Zobacz także:  Zdecyduj się na kredyt zanim podrożeje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.