Kredyty błyskawiczne czyli jakie?

czwartek, listopad 19, 2020

Coraz więcej banków reklamując swoje usługi, a zwłaszcza kredyty wiele uwagi przywiązuje przede wszystkim do czasu ich uzyskania. Nie ma się co temu dziwić, dzisiaj nikt nie ma ochoty na długotrwałe rozpatrywanie wniosku o kredyt gotówkowy, wejdź na kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info aby wybrać najszybszą opcję.

Kredyty traktowane są bowiem jako bardzo dobry sposób na szybką realizacje marzeń czy zakupy. Niektóre banki oferują takie propozycje, które można uzyskać w kilkanaście minut. Wystarczy więc w czasie zakupów zrobić sobie przerwę na kawę, aby móc uzyskać finansowanie. Szczególnie ciekawe propozycje otrzymują klienci bankowości elektronicznej lub ci, którzy korzystają z aplikacji bankowych. Dla nich zazwyczaj złożenie wniosku to jedynie kilka kliknięć, podczas których należy wybrać wysokość kredytu i okres spłaty. Najczęściej także akceptacja wniosku zajmuje jedynie kilkanaście minut, a pieniądze od ręki są do dyspozycji klienta.

Jednak szybkość rozpatrywania wniosków nie jest zarezerwowana wyłącznie dla tych osób, które składają wnioski w taki sposób. Możliwość uzyskania kredytu w bardzo krótkim czasie ma coraz więcej osób, a banki traktują czas jako bardzo dobry element reklamowy. Nie dziwią już oferty, w których zobowiązują się one do rozpatrzenia wniosku na przykład wciągu kilkunastu minut. Aby zachęcić klientów do korzystania ze swoich sług wiele banków proponuje premie finansowe w przypadku opóźnienia. To sprawia, że takie propozycje często cieszą się ogromnym zainteresowaniem, klienci bowiem nie tyle liczą na otrzymanie premii, co na szybkie uzyskanie kredytu.

Na pewno jednak kredyty udzielane online są najlepszym dowodem na to, że bez problemu można szybko uzyskać finansowanie. Automatyzacja wielu spraw, jak na przykład sprawdzenie historii klienta w BIK czy BIG to jeden z podstawowych atutów. Dzięki nim właśnie banki mogą bez problemów w ciągu bardzo krótkiego czasu pozyskać informacje na temat klienta i rozpatrzyć jego wniosek. Bywa także iż zajmują się tym zautomatyzowane systemy, dokonujące odpowiednich operacji w ciągu bardzo krótkiego czasu. Banki zmniejszają także liczbę niezbędnych do przedstawienia dokumentów. Bywa, że do uzyskania kredytu wystarczy wyłącznie dowód osobisty oraz oświadczenie o zarobkach zamiast zaświadczenia o zarobkach.

  • Posted by rabin at 10:13:25 in

Kredyty gotówkowe a korona wirus

piątek, wrzesień 18, 2020

Globalna epidemia przeszła nie bez negatywnych skutków ekonomicznych. Powstał globalny kryzys największy od lat. Jak w tym wszystkim wyglądają kredyty gotówkowe?

Pierwszą rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jest zatrudnienie. Aby uniknąć bardziej negatywnych skutków pandemii Państwa wprowadziły niezwykle mocne restrykcje polegające na ograniczeniu aktywności społeczno gospodarczej ludzi. Na skutek obostrzeń trzeba było zamknąć wiele firm na nawet kilka miesięcy, gdzie firmy dalej ponosiły koszty stałe. W wielu przypadkach aby uniknąć całkowitego upadku firmy trzeba było zredukować etaty lub też część firm upadła nie będąc w stanie płacić czynszu i wynagrodzeń nie generując żadnych zysków. Cała ta sytuacja spowodowała niepewność w gospodarce, co już miało większy wpływ na kredyty gotówkowe.

W czasach niepewności nie tylko firmy ale i banki wstrzymują i ograniczają swoją aktywność inwestycyjną co z resztą jest uzasadnione. Tutaj ryzyko banków znacznie wzrasta a banki dążą do maksymalnego obniżenia ryzyka w swojej działalności. Udzielanie kredytu gotówkowego jest inwestycją dla banku gdzie ten jest pewną inwestycją, która w czasach niepewności przestaje być pewna ponieważ ludzie tracą pracę a więc taki kredytobiorca też może w wielu przypadkach w każdej chwili stracić pracę a co za tym idzie możliwość spłacania kredytu gotówkowego. Aby lepiej się zabezpieczyć banki podnoszą restrykcje w udzielaniu kredytów gotówkowych, żądając od klientów lepszych zapewnień i zabezpieczeń. Oczywiście restrykcje dotyczą nie tylko kredytów gotówkowych ale także innych kredytów tak jak w przypadku kredytów hipotecznych banki wymagają większego wkładu własnego. Wcześniej banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego przy wkładzie na poziomie dziesięciu procent, na skutek restrykcji banki zaczęły żądać dwudziestu czy trzydziestu procent wkłądu własnego w zależności od banku.

Ogólne pogorszenie podaży kredytów gotówkowych w tym kryzysowym okresie nie zmniejszyło bynajmniej popytu na takie kredyty. Wielu ludziom pogorszyła się sytaucja finansowa ponieważ wiele firm aby uniknąć bankructwa nie tyle zwolniło ludzi co zmniejszyło im wynagrodzenia i ilość roboczogodzin. Ludzie zaczęli gorzej zarabiać przez co ich zdolność kredytowa spadła i ciężej im dostać taki kredyt.

Kolejną kwestią pozostają też działania rządu. Mieliśmy do czynienia z kilkoma tarczami antykryzysowymi, które głównie sprawiły że najbardziej zyskały banki jak zwykle w takich sytuacjach. Tarcze antykryzysowe pozwoliły na przykład firmom wziąć subwencjonowane kredyty na opłacenie pracowników ale i w przypadku kredytów gotówkowych łatwiej było na przykład wziąć wakacje kredytowe.

  • Posted by rabin at 07:50:35 in

Kiedy warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

wtorek, czerwiec 30, 2020

Jeśli posiadasz kilka pożyczek, których spłata przyprawia Cię o ból głowy z powodu zbyt wysokich rat lub konieczności ciągłego pamiętania o datach spłaty przypadających na różne dni, to możesz zastanawiać się nad wzięciem kredytu konsolidacyjnego. Kiedy warto rzeczywiście o nim pomyśleć?

Zaciągając kredyty w różnych placówkach, posiadamy zobowiązania o różnej wysokości rat, różnych datach spłaty, różnych oprocentowaniach, czy naliczanych odsetkach. Na różny termin przypada również data spłaty raty, wszystko to może przyprawić o zawrót głowy. A wszyscy wiemy, jak ważne jest terminowe spłacanie rat, które zapewni nam dobrą historię kredytową. Z pomocą może przyjść kredyt konsolidacyjny. Jest to oferta dla osób, które posiadają więcej niż jedno zobowiązanie. Pozyskane w ten sposób środki zostają wykorzystane do spłaty dotychczasowego zadłużenia, może być to np. zadłużenie karty kredytowej, kredyt gotówkowy, pożyczka pozabankowa czy kredyt hipoteczny. Jak widać, w ten sposób możemy spłacić w zasadzie każdy rodzaj zaciągniętego zobowiązania.

Pamiętajmy o tym, że aby otrzymać kredyt konsolidacyjny bank sprawdzi po raz kolejny naszą zdolność kredytową oraz naszą historię kredytową w BIK, dlatego na ile to możliwe powinniśmy pomyśleć o tego rodzaju kredycie jeszcze zanim popadniemy w problemy finansowe i co za tym idzie, w problemy ze spłatą raty kredytowej. Im lepsza historia kredytowa, tym najczęściej lepsze warunki kredytowania, a przynajmniej szansa na nie.

Kredyty konsolidacyjne często oferują nam niższą ratę kredytowania niż nasza dotychczasowa pożyczka. Jednocześnie wydłużeniu ulega okres spłaty. Jeśli mamy chwilowe kłopoty finansowe, które niebawem miną, możemy zdecydować się na krótszy okres kredytowania. Jeśli jednak mamy świadomość, że nasze problemy potrwają dłużej, wtedy koniecznie postawmy na dłuższy okres spłaty. Jednocześnie zwracajmy uwagę na wysokość stopy procentowej. Dopasujmy wysokość raty kredytowej do naszych realnych możliwości. Jeśli bez głębszego zastanowienia zdecydujemy się na krótki okres kredytowania i wyższą ratę, możemy wpaść w poważne kłopoty.

Warto dodać, że jeśli wskutek zaciągniętych zobowiązań obawiamy się podjęcia kolejnej decyzji dotyczącej kredytu konsolidacyjnego, zawsze możemy skorzystać z usług niezależnego eksperta kredytowego. Taka osoba zna aktualnie obowiązujące oferty banków i pomoże nam dokonać dogłębnej ich analizy. Wraz z ekspertem dobierzemy kredyt dopasowany do naszych potrzeb. Doradca może też wynegocjować dla nas korzystniejsze warunki i na poszczególnych szczeblach będzie służyła radą i odpowiedziami na wszelkie pytania. Doradca kredytowy przygotuje dla nas również wszelkie niezbędne dokumenty. Co ciekawe, obecnie istnieje również możliwość skorzystania z usług doradcy kredytowego za pośrednictwem internetu. To dobry pomysł dla osób, które preferują tę formę kontaktu.

  • Posted by rabin at 12:23:16 in

Lokaty bankowe w 2020 roku

czwartek, kwiecień 16, 2020

Na początku 2020 roku, lokaty bankowe stają się w Polsce oraz na całym świecie coraz bardziej popularne. Jest to związane z rozmaitymi problemami, z którymi borykają się wszystkie kraje świata. Z tego powodu inwestowanie pieniędzy w akcje firm, jest bardzo ryzykowne i inwestorzy uciekają w bezpieczne instrumenty finansowe, takie jak lokaty bankowe oraz obligacje. Lokaty bankowe są dostępne dla każdego człowieka. Wystarczy skontaktować się z naszym osobistym bankiem lub firmą konkurencji i znaleźć produkty (lokatę bankową), idealną dla naszych potrzeb. Lokaty bankowe posiada w swojej ofercie większość banków komercyjnych, dlatego można je założyć bez wychodzenia z domu, na naszym koncie internetowym w banku. Oczywiście każdy bank posiada inne oprocentowanie oraz ogólne warunki lokat bankowych (limity itp.). dlatego z tego produktu finansowego można skorzystać w innym, niż nasz, banku. Dla zainteresowanych omawianym tematem, istnieją specjalne portale internetowe, posiadające pełną ofertę lokat bankowych. Znajdują się tam kalkulatory oraz porównywarki lokat bankowych, dzięki czemu, z pewnością znajdziemy idealna dla nas lokatę.

Lokaty bankowe – formalności, ile to trwa ?

Czy formalności przy zakładaniu lokaty bankowej dużo zajmują ? Otóż w dobie cyfryzacji oraz posiadania przez oprawie każdą osobę, internetu w domu, założenie lokaty bankowej może nam zająć tylko kilka minut. Przykładowo posiadamy konto internetowe, w jednym z polskich banków. Jeżeli posiadamy na nim odpowiednią kwotę pieniędzy, to wybieramy zakładkę lokaty i w prosty sposób w ciągu pięciu minut możemy założyć lokatę na trzy, sześć, dwanaście miesięcy lub kilka lat. Wszystko jest wytłumaczone krok po kroku, posiadamy pełną informację na temat oprocentowania oraz kosztów w razie wycofania lokaty. Kilka kliknięć, wybór lokaty oraz kwoty i mamy naszą pierwszą lokatę bankową założoną. Jest to bardzo proste i samemu można sprawdzić w swoim banku. Trzymanie pieniędzy na lokatach bankowych jest bardziej opłacalne, niż trzymanie ich na kontach oszczędnościowych i bardziej bezpieczne niż trzymanie ich w domu. Dlatego z tej formy oszczędzania pieniędzy, będzie korzystać coraz więcej Polaków.

  • Posted by rabin at 13:24:34 in

Chwilówki przez Internet i ich popularność

piątek, luty 14, 2020

Pożyczki na krótkie okresy czasu, popularnie zwane chwilówkami to produkty na które z każdym rokiem decyduje się coraz więcej osób. ich niewątpliwą zaleta jest przede wszystkim to, iż umożliwiają uzyskanie gotówki w krótkim czasie, bardzo często także bez weryfikacji w bazach dłużników.

Dlaczego właśnie chwilówki?

Popularność chwilówek to kwestia kilku czynników, które sprawiają, że zainteresowanie nimi jest z każdym rokiem coraz większe. Przede wszystkim rośnie ilość firm, które trudnią się ich udzielaniem. Banki bowiem nie oferują klientom takich form pożyczek, a jeżeli już się na nie decydują, to warunki ich uzyskania są zbliżone do warunków uzyskania kredytu. Powodem na pewno jest obowiązujące prawo, które obliguje banki do takiego postępowania. Firmy pozabankowe, udzielające takich pożyczek nie muszą stosować się do zapisów ustawy prawo bankowe, mogą samodzielnie ustalać regulamin i tryb przyznawania takiego finansowania. Obecnie konkurencja na rynku usług związanych z pożyczkami chwilówkami powoduje, że klienci mogą liczyć na coraz bardziej atrakcyjne oferty. Jedną z nich jest możliwość uzyskania darmowej pierwszej pożyczki. Ma to przede wszystkim przyciągnąć uwagę jak największej ilości zainteresowanych takimi usługami osób. w ramach takich promocji klient zazwyczaj oddaje jedynie pożyczoną kwotę, bez dodatkowych opłat czy odsetek. Warunkiem jednak najczęściej jest zwrot całej kwoty w wyznaczonych terminie, inaczej bowiem wiele firm dolicza do pożyczki należne koszty. Jednak wiele osób uważa, iż jest to niezwykle korzystne da nich rozwiązanie i chętnie z niego korzysta. Regulaminy wielu firm umożliwiają zaciąganie pożyczek również tym osobom, które mają niezbyt dobra historię w bazach dłużników, takich jak BIK czy BIG. Wiele z nich po prostu nie sprawdza w nich zainteresowanych klientów.

Jakie są zasady przyznawania chwilówek

Pożyczki chwilówki swoja nazwę wzięły przede wszystkim od tego, że pieniądze pożyczane są na dość krótkie okresy czasu. To, na jaki czas klient może pożyczyć pieniądze uzależnione jest od regulaminu danej firmy, zazwyczaj jednak jest to od 15 do 45 lub 60 dni. Po zapisanym w umowie czasie klient zobowiązany jest zwrócić nie tylko kapitał, ale również należne odsetki i opłaty wynikające z umowy. W wielu firmach jednak można bez problemu dokonać przedłużenia spłaty. Wówczas zazwyczaj klient musi spłacić jedynie odsetki, zaś na kwotę kapitału podpisywana jest nowa umowa na kolejny okres. Ponadto w wielu sytuacjach czas na jaki można pożyczyć pieniądze uzależniony jest od statusu danego klienta w firmie. Nowi klienci najczęściej mają obwarowania, dotyczące maksymalnej kwoty jak również maksymalnego czasu, na jaki mogą pożyczyć pieniądze. Wraz ze spłatą kolejnych pożyczek zazwyczaj oba te warunki stają się coraz bardziej atrakcyjne, czyli kwota jest wyższa a termin spłaty dłuższy.

Na co wykorzystywane są chwilówki

Wiele osób decyduje się na chwilówki w sytuacji, gdy pojawiają się nagłe wydatki a w domowym budżecie brakuje pieniędzy. Krótki czas oczekiwania na taką pożyczkę jak również bardzo przystępne zdaniem klientów warunki to główne ich zalety. Wiele osób bowiem nie spełnia warunków do otrzymania kredytu gotówkowego, z chwilówek zaś bez problemu w większości firm mogą korzystać również osoby bezrobotne czy posiadające już inne zobowiązania. Ponadto wiele firm wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów umożliwia zaciągnięcie takiej pożyczki w całości online, bez konieczności odwiedzania punktów stacjonarnych, co także dla wielu osób jest dobrym rozwiązaniem.

  • Posted by rabin at 12:19:46 in