Co to jest kredyt hipoteczny

wtorek, marzec 6, 2018

Kredyt hipoteczny przewija się w ostatnich latach praktycznie codziennie przez życie większości polaków. A to wszystko za sprawą trwającego już od kilku lat tak zwanego boomu na polskim rynku nieruchomości . Za sprawą zdecydowanie większej dostępności kredytów hipotecznych spora grupa polaków mogła pozwolić sobie na kupno mieszkania czy też domu. Ten rodzaj kredytu cieszy się coraz większą popularnością również z uwagi na to że jest jednym z najtańszych kredytów na polskim rynku. Kredyt hipoteczny jest udzielany na wiele lat, a minimalny okres na jaki możemy go zaciągnąć to piec lat, kredyt udzielany jest pod zabezpieczenie nieruchomości która należy do kredytobiorcy. Zabezpieczenie jest natomiast ustanowione poprzez hipotekę która jest zabezpieczeniem rzeczowym w przypadku braku spłaty zaciągniętego kredytu. Złożenie wniosku do sądu o ustanowienie hipoteki jest koniecznym warunkiem koniecznym do wypłaty kredytu hipotecznego. Coraz częściej banki oferują nam tańsze kredyty hipoteczne proponując w zamian za to inne produkty bankowe takie jak uruchomienie konta oszczędnościowego, karty debetowej lub kredytowej czy też wykupienie ubezpieczenia. Na pierwszy rzut oka takie promocje wyglądają bardzo korzystnie jednak po głębszym przeanalizowaniu może się okazać, że są to nie do końca opłacalne oferty. W przypadku oferowania nam takich produktów musimy sprawdzić czy nie zapłacimy więcej niż wyniosą korzyści z obniżonego oprocentowania lub brak prowizji. A zatem zanim podejmiemy decyzje o skorzystaniu z takich promocji warto sprawdzić czy będzie to dla nas opłacalne.

Ile trzeba zarabiać aby dostać kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny jest najpopularniejszym a zarazem najtańszym kredytem w Polsce dlatego też sięga po niego coraz więcej osób. Jednak zanim bank przyzna nam ten kredyt musimy spełnić wiele różnych warunków, jednak najważniejsze sa nasze zarobki. Banki nie są instytucja charytatywną dlatego też bardzo dokładnie i skrupulatnie przeanalizują naszą zdolność kredytową. Nie mamy praktycznie szans na otrzymanie kredytu hipotecznego jeżeli nie uzyskujemy zarobków w wysokości adekwatnej do pożyczonej kwoty pieniędzy. Banki są nastawione przede wszystkim na osiąganie zysków dlatego udzielenie kre4ytu osobie niewiarygodnej finansowo jest dla banku zbyt dużym ryzykiem. A każdy bank musi mieć pewność że pożyczone pieniądze do niego wrócą wraz z odsetkami. Z tego też względu każdy bank ustala indywidualny poziom zarobków dla każdego potencjalnego kredytobiorcy. Wysokość zarobków kredytobiorcy daje bankom dużą gwarancje na systematyczne spłacanie zaciągniętego zadłużenia. A zatem to właśnie od wysokości naszych zarobków uzależniona jest wysokość kredytu jaki będzie nam przyznany przez bank i na jaki kredyt będzie nas stac. Często tak restrykcyjne podejście banku co do kwestii dochodów idzie w parze z bardziej atrakcyjnymi warunkami kredytowania. A zatem często zdajemy sobie pytanie co zrobić aby stać się bardziej wiarygodnym klientem banku. Odpowiedź mogła by brzmieć znaleźć lepiej płatna prace, niestety to rozwiązanie nie należy do łatwych. Jednak możemy posłużyć się innymi sztuczkami które mogły by zmodyfikować nasz omowy budżet w taki sposób aby nasze szansę na kredyt wzrosły.

Kwestia zgody na udzielenie kredytu to kwestia indywidualna każdego banku. Jeżeli w jednym banku otrzymamy decyzję negatywna, nie oznacza to wcale, że każdy bank nam taką decyzję wyda. Może zdarzyć sie wszakże tak, że jeden z banków nam odmówi, a później każdy kolejny bardzo chętnie pożyczy nam pieniądze.

  • Posted by rabin at 12:32:24 in