Jak dbać o swoje oszczędności.

czwartek, listopad 15, 2018

 Coraz częściej szukamy sposobu na swoje oszczędności, nawet jeśli nie są one milionowe. Chcemy aby nasze oszczędzanie rzeczywiście przyniosło nam cokolwiek, a nie nic. Na portalach finansowych roi się od porad, co mamy zrobić by oszczędności nie przepadły, ale potroiły się. Nie zawsze jest to dla nas czytelne i szybko rezygnujemy z czegokolwiek, nawet z czytania dalej. Codziennie klikamy, chcemy zrozumieć. Wiele osób kupuje poradniki finansowe by dowiedzieć się na czym polega oszczędzanie. Okazuje się, że po piętnastu podręcznikach wiemy dokładnie tyle co nic, a książki zwrócić nie możemy. Dbanie o pieniądze jakie mamy odłożone, to na pewno nie przechowywanie ich w skarpetkach czy szufladach. Tą metodę już dawno obalili wszelcy specjaliści – to nie tylko niczego nie wnosi, ale również jest niebezpieczne. Trzymanie pieniędzy to zawsze ryzyko zgubienia bądź kradzieży. Najlepiej jest trzymać swoje oszczędności w banku, ale czy na pewno na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym? Przecież bank daje nam mnóstwo innych możliwości. W ostatnich latach coraz większe zainteresowanie budzą lokaty, dzięki którym nie tylko zabezpieczamy pieniądze, ale również możemy na nich zarabiać. Zapoznajmy się ze wszystkimi propozycjami banków, zobaczmy czym dokładnie różnią się lokaty w wielu bankach. Brak porównania nie pomoże nam w niczym. Za chwile usłyszymy od znajomego, że wybrał w innym banku, zdecydowanie ciekawsze lokaty bankowe. Będzie już za późno na cokolwiek. Porównanie produktów bankowych nie zawsze jest tak skomplikowane jak może nam się wydawać – jest wręcz przeciwnie. Możemy spokojnie usiąść przed komputerem i poświęcić kilka chwil na poczytanie o wszystkich ofertach jakie nas interesują. Nie zapomnijmy o drobnym druku, który zawsze znajduje się na dole strony oferty. Jeszcze jakiś czas temu ze wszystkimi pytaniami musieliśmy się kierować do pracownika banku. Tylko on był w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Nie sugerujmy się wszystkim co przeczytamy w internecie. Trafienie na mnóstwo błędnych informacji nie jest takie trudne, a nawet bardziej prawdopodobne niż trafienie na rzetelne informacje. Chociaż wszystkich informacje mamy wypisane jak na dłoni i możemy z nich skorzystać, to jednak w dzisiejszych czasach jesteśmy tak zabiegani, że często nie mamy czasu na zapoznanie się ze wszystkim i zrozumienie wszystkiego. Potrzebujemy zdecydowanie więcej czasu, a tego zwyczajnie nie mamy. Zastanówmy się co dokładnie chcemy zrobić ze swoimi pieniędzmi już teraz.

  • Posted by rabin at 12:49:43 in

Kredyt w wysokości 1 tysiąca złotych na okres 1 miesiąca.

wtorek, wrzesień 18, 2018

Kredyt gotówkowy w wysokości tysiąca złotych nie jest dużym kredytem i z pewnością można go bez problemu spłacić nawet w przeciągu jednego miesiąca. Wszystko zależy od tego jakie mamy dochody, ale jeżeli we dwoje pracujemy na umowę o pracę oddanie w jednym miesiącu takiego kredytu nie będzie dla nas większym problemem. Sprawdźmy jakie banki przygotowały dla nas najlepsze oferty takich kredytów - 17bankow.com.

Pożyczka ekspresowa na dowolny cel .

Pożyczka ekspresowa na dowolny cel jaką oferuje Bank Polski oprocentowana jest na 10% w skali roku. Jeżeli chodzi o prowizję jaką nalicza bank za udzielenie nam kredytu jest ona o połowę niższa niż oprocentowanie. W ramach tej pożyczki możemy pożyczyć w banku kwoty od 1.000,00 złotych do 150.000,00 złotych. Nasze zobowiązanie możemy rozłożyć na raty. W przypadku tej oferty maksymalny okres kredytowania to osiemdziesiąt cztery miesiące. Nie musimy zakładać rachunku w banku, aby skorzystać z oferty. Nie ma też konieczności brania dodatkowej osoby w postaci poręczyciela. Zgoda na wzięcie kredytu od naszego współmałżonka również nie będzie nam potrzebna. Bank będzie jednak chciał od nas stosownego oświadczenia o naszych zarobkach. Jeżeli będziemy mogli i chcieli możemy bez problemu wcześniej spłacić nasz kredyt. Bank również jest otwarty na potrzeby klientów i można z nim negocjować wysokość oprocentowania naszego kredytu. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania jest tutaj bardzo wysoka i sięga aż 98,39%. Decydując się na pożyczkę tysiąca złotych na jeden miesiąc, poniesiemy koszt z tytułu kredytu w wysokości 58,75 złotych.

mRaty - oferta mBanku.

mRaty to oferta przygotowana przez mBank. Kredyt ma oprocentowanie nominalne w wysokości 9% w skali roku. Za udzielenie nam kredytu zostanie nam naliczona prowizja w wysokości 6% kwoty jaka została nam przyznana. Dostępna kwota kredytu mieści się w przedziale od 1.000,00 złotych do 20.000,00 złotych. Maksymalnie kredyt możemy rozłożyć na okres 48 miesięcy. Bank nie wymaga założenia rachunku, nie trzeba mieć zgody współmałżonka, ani też nie jest potrzebny nam poręczyciel. Musimy natomiast przedstawić w banku oświadczenie o naszych zarobkach. Wcześniejsza spłata kredytu jest możliwa jeżeli mamy na to ochotę. Możemy również podjąć negocjacje z bankiem odnośnie oprocentowania naszego zobowiązania. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania ma wartość aż 120,09%. Sprawi to, że pożyczając tysiąc złotych, poniesiemy koszta od kredytu w wysokości 67,95 złotych.

Mini ratka na dowolny cel.

Mini ratkę na dowolny cel oferuje nam Bank Polski. Jest to kredyt gotówkowy PKO z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 7,99% w skali roku. Na koszta naszego zobowiązania składa się również prowizja od udzielenia nam kredytu w wysokości również 7,99%. Mini ratka na dowolny cel pozwala nam na pożyczkę w kwocie od 1.000,00 złotych do 150.000,00 złotych na okres kredytowania do maksymalnie 96 miesięcy. W wielu bankach do skorzystania z oferty potrzebne jest założenie w tymże banku rachunku osobistego. Jeżeli wybierzemy mini ratkę, nie mamy takiego obowiązku. Możemy mieć rachunek w zupełnie innym banku. Wymagana jest zgoda współmałżonka i oświadczenie o zarobkach. Dostępne są również wakacje kredytowe. Nasze zobowiązanie możemy spłacić wcześniej, negocjując jednocześnie oprocentowanie kredytu z bankiem. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania w przypadku tej oferty ma wartość 172,39%. Nasz kredyt na tysiąc złotych płatny w jednej racie będzie nas kosztował 87,09 złotych. Kwota jest dosyć wysoka jak na kredyt miesięczny.

  • Posted by rabin at 11:52:51 in

Kredyt hipoteczny.

czwartek, lipiec 19, 2018

Kredyt hipoteczny i jego zabezpieczenie.

Kredyt hipoteczny jest długoterminowym kredytem bankowym jakiego zabezpieczeniem jest hipoteka. Ustala się ją na rzecz banku, który udzielił kredytu poprzez wpisanie prawa do nieruchomości w użytkowaniu wieczystym. Najczęściej kredyty hipoteczne brane są na sfinansowanie zakupu jakiejś nieruchomości lub na jakąś inwestycję budowlaną. Hipoteka jest podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego, ale nie jedynym. Dodatkowo kredytobiorca ręczy całym swoim majątkiem, czy to tym jaki ma obecnie czy to tym który będzie miał w przyszłości, że to zobowiązanie spłaci na czas. Wartość hipoteki stanowi górną granicę roszczeń banku wobec kredytobiorcy. Do form zabezpieczenia kredytu hipotecznego można zaliczyć przede wszystkim ubezpieczenie tego kredytu. Oprócz niego mamy jeszcze weksle, poręczenia oraz zablokowanie środków na rachunku należącego do kredytobiorcy. Z kredytem hipotecznym wiąże się kilka kosztów z jakich powinien zdawać sobie sprawę kredytobiorca. Trzeba zapłacić za prowizję bankową, za ustanowienie hipoteki, czy też opłacić notariusza. Jeżeli nasza nieruchomość nie posiada księgi wieczystej trzeba ją założyć, a co wiąże się z kolejnymi dodatkowymi kosztami. Dodatkowym kosztem jest ubezpieczenie kredytu od zdarzeń losowych, czy też wykupienie ubezpieczenia na życie

Kredyt hipotecznyw Banku Zachodnim WBK.

Kredyt hipoteczny w Banku Zachodnim WBK udzielany jest w walucie polskiej oraz w euro. W przypadku zdecydowania się na kredyt w walucie obcej będzie miał on charakter denominowany. Kredyt walutowy może otrzymać tylko osoba, która osiąga zarobki właśnie w tej walucie. Maksymalny okres kredytowania jaki udostępnia ten bank wynosi 30 lat, a wiek maksymalny jaki może mieć kredytobiorca to siedemdziesiąt lat. Kredytobiorcy po siedemdziesiątce również mogą otrzymać kredyt hipoteczny, ale pod warunkiem, że przystąpią do grupowego ubezpieczenia na życie jakie oferuje Bank Zachodni WBK. Co do maksymalnej wartości kredytu, dla kredytu hipotecznego w złotówkach można otrzymać kredyt na 90% wartości nieruchomości i do tego jeszcze około 2,5% na prowizję dla banku. W przypadku kredytu hipotecznego w euro można otrzymać 80% wartości nieruchomości. Możemy również wziąć kredyt hipoteczny na konsolidację innych zadłużeń, ale wówczas bank przyzna nam kwotę w równowartości 60% wartości nieruchomości. Minimalna kwota kredytu hipotecznego to 20 000 złotych, zaś maksymalna kwota pożyczki hipotecznej stanowi 60% wartości nieruchomości z okresem kredytowania wynoszącym dwadzieścia lat. Kredyt może zostać przyznany na różne cele inne niż mieszkanie. Możemy zaliczyć do nich kupno działki budowlanej, siedliska, działek rolnych, czy też przeznaczyć pieniądze na licytację komorniczą. Marża naliczana przez bank jest bardziej konkurencyjna dla kredytów hipotecznych w euro. Stopa referencyjna dla waluty polskiej to WIBOR 3M, zaś dla euro LIBOR 3M. Odsetki liczone są rocznie zakładając, że rok ma 360 dni lub miesięczne, zakładając że dany miesiąc ma pełną ilość dni. Stopa referencyjna ulega zmianie co trzy miesiące, a jej nową stawkę ustala się biorąc pod uwagę zmiany rynkowe. Wysokość prowizji dla banku za udzielenie kredytu zależy od tego w jakiej walucie bierzemy ten kredyt. Dla waluty polskiej prowizja wynosi 3% i można ją kredytować, zaś dla euro jest niższa i równa 2%, ale nie można jej kredytować. Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego nie jest naliczana. Dodatkowo od przewalutowania kredytu w euro trzeba zapłacić tytułem prowizji 1%.

  • Posted by rabin at 12:57:40 in

Kilka kroków do kredytu na samochód używany.

czwartek, maj 10, 2018

Zakup samochodu to zawsze spore wyzwanie. Jeśli nie stać nas na samochód nowy trzeba pójść na kompromis i pogodzić kilka najważniejszych cech: cenę, wygląd i oczywiście komfort. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości gotówki warto skorzystać z kredytu na samochód używany. Auto używane jest o wiele tańsze niż ten sam samochód prosto z salonu. Na co więc zwrócić uwagę wybierając kredyt na samochód używany?

Różne oferty kredytu.

Ile banków tyle ofert kredytów, dlatego tak ważne jest zrobienie szczegółowego rekonesansu. Warto tu wykorzystać internetową porównywarkę finansową, albo kalkulator kredytowy. Są to narzędzia bardzo pomocne przy wyborze najkorzystniejszego kredytu,. Jednym z ważniejszych wyznaczników na które szczególnie należy zwrócić uwagę jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa oprocentowania. Daje nam ona informację o wszystkich kosztach jakie związane są z udzieleniem kredytu samochodowego, czyli mówi o tym, ile będzie nas kosztował kredyt. W RRSO uwzględnione są takie czynniki jak: oprocentowanie nominalne, prowizja pobierana przez bank, ubezpieczenie kredytu a także opłaty za dodatkowe usługi banku. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania to wytyczna na którą w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę szukając korzystnego kredytu samochodowego. Ważną kwestią jest także wpłata własna wymagana przez niektóre banki. Nie wszystkie banki chcą w całości finansować zakup używanego auta, dlatego też jeśli nie mamy gotówki na wpłatę własną, od razu wykluczmy te oferty, sprawdź jakie oferty jej wymagają, a które nie - kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.

Zabezpieczenie kredytu.

W kredytach samochodowych najczęstszym zabezpieczeniem kredytu jest po prostu przewłaszczenie samochodu. W takiej sytuacji to bank staje się właścicielem pojazdu a kredytobiorca korzysta z niego na zasadach uwzględnionych w umowie, to momentu całkowitej spłaty kredytu. Innym zabezpieczeniem jest zastaw rejestrowy polegający na wpisaniu samochodu do rejestru zastawów, który prowadzony jest przez sąd rejonowy. Taka informacja uwzględniana jest także w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. W przypadku nie spłacania rat kredytu przez kredytobiorcę samochód zostaje własnością banku. Ostatnim rodzajem zabezpieczenia jest depozyt karty pojazdu, co oznacza, że będzie ona zdeponowana w banku do momentu całkowitej spłaty kredytu. Dzięki temu sprzedaż samochodu nie będzie możliwa. Ważnym zabezpieczeniem jest powszechnie stosowana cesja polisy AC. w praktyce oznacza to, że w sytuacji gdy samochód zostanie zniszczony albo skradziony pieniądze z polisy zostaną wypłacone na rzecz banku i zostaną przeznaczone na spłatę kredytu.

Koszty kredytu.

Na koszty kredytu składają się oprocentowanie i prowizja. Oprocentowanie w kredycie samochodowym to zazwyczaj 5-10% wartości kredytu. Natomiast prowizja, czyli opłata za udzielenie kredytu, wynosi przeważnie od 2 do 5%. Prowizja wliczana jest w pierwszą ratę kredytu, albo też rozkłada się ją na wszystkie raty kapitałowo – odsetkowe. Warto też sprawdzić czy bank wymaga wykupu dodatkowych ubezpieczeń na przykład ubezpieczenia na życie, albo na wypadek utraty pracy. Wówczas koszt kredytu wzrasta, a sam kredyt nie wydaje się tak korzystny jak na początku.

  • Posted by rabin at 10:37:33 in

Co to jest kredyt hipoteczny

wtorek, marzec 6, 2018

Kredyt hipoteczny przewija się w ostatnich latach praktycznie codziennie przez życie większości polaków. A to wszystko za sprawą trwającego już od kilku lat tak zwanego boomu na polskim rynku nieruchomości . Za sprawą zdecydowanie większej dostępności kredytów hipotecznych spora grupa polaków mogła pozwolić sobie na kupno mieszkania czy też domu. Ten rodzaj kredytu cieszy się coraz większą popularnością również z uwagi na to że jest jednym z najtańszych kredytów na polskim rynku. Kredyt hipoteczny jest udzielany na wiele lat, a minimalny okres na jaki możemy go zaciągnąć to piec lat, kredyt udzielany jest pod zabezpieczenie nieruchomości która należy do kredytobiorcy. Zabezpieczenie jest natomiast ustanowione poprzez hipotekę która jest zabezpieczeniem rzeczowym w przypadku braku spłaty zaciągniętego kredytu. Złożenie wniosku do sądu o ustanowienie hipoteki jest koniecznym warunkiem koniecznym do wypłaty kredytu hipotecznego. Coraz częściej banki oferują nam tańsze kredyty hipoteczne proponując w zamian za to inne produkty bankowe takie jak uruchomienie konta oszczędnościowego, karty debetowej lub kredytowej czy też wykupienie ubezpieczenia. Na pierwszy rzut oka takie promocje wyglądają bardzo korzystnie jednak po głębszym przeanalizowaniu może się okazać, że są to nie do końca opłacalne oferty. W przypadku oferowania nam takich produktów musimy sprawdzić czy nie zapłacimy więcej niż wyniosą korzyści z obniżonego oprocentowania lub brak prowizji. A zatem zanim podejmiemy decyzje o skorzystaniu z takich promocji warto sprawdzić czy będzie to dla nas opłacalne.

Ile trzeba zarabiać aby dostać kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny jest najpopularniejszym a zarazem najtańszym kredytem w Polsce dlatego też sięga po niego coraz więcej osób. Jednak zanim bank przyzna nam ten kredyt musimy spełnić wiele różnych warunków, jednak najważniejsze sa nasze zarobki. Banki nie są instytucja charytatywną dlatego też bardzo dokładnie i skrupulatnie przeanalizują naszą zdolność kredytową. Nie mamy praktycznie szans na otrzymanie kredytu hipotecznego jeżeli nie uzyskujemy zarobków w wysokości adekwatnej do pożyczonej kwoty pieniędzy. Banki są nastawione przede wszystkim na osiąganie zysków dlatego udzielenie kre4ytu osobie niewiarygodnej finansowo jest dla banku zbyt dużym ryzykiem. A każdy bank musi mieć pewność że pożyczone pieniądze do niego wrócą wraz z odsetkami. Z tego też względu każdy bank ustala indywidualny poziom zarobków dla każdego potencjalnego kredytobiorcy. Wysokość zarobków kredytobiorcy daje bankom dużą gwarancje na systematyczne spłacanie zaciągniętego zadłużenia. A zatem to właśnie od wysokości naszych zarobków uzależniona jest wysokość kredytu jaki będzie nam przyznany przez bank i na jaki kredyt będzie nas stac. Często tak restrykcyjne podejście banku co do kwestii dochodów idzie w parze z bardziej atrakcyjnymi warunkami kredytowania. A zatem często zdajemy sobie pytanie co zrobić aby stać się bardziej wiarygodnym klientem banku. Odpowiedź mogła by brzmieć znaleźć lepiej płatna prace, niestety to rozwiązanie nie należy do łatwych. Jednak możemy posłużyć się innymi sztuczkami które mogły by zmodyfikować nasz omowy budżet w taki sposób aby nasze szansę na kredyt wzrosły.

Kwestia zgody na udzielenie kredytu to kwestia indywidualna każdego banku. Jeżeli w jednym banku otrzymamy decyzję negatywna, nie oznacza to wcale, że każdy bank nam taką decyzję wyda. Może zdarzyć sie wszakże tak, że jeden z banków nam odmówi, a później każdy kolejny bardzo chętnie pożyczy nam pieniądze.

  • Posted by rabin at 12:32:24 in