Pożyczki u inwestorów indywidualnych

poniedziałek, luty 13, 2017

W branży udzielania kredytów pojawia się wiele ciekawych pomysłów. Jeden z najciekawszych pomysłów dotyczy udzielania krótkoterminowych kredytów za pośrednictwem wyspecjalizowanych portali, które skupiają wokół siebie inwestorów indywidualnych. Akurat inwestorzy indywidualni często dysponują bardzo dużym kapitałem, a jednocześnie biorą na siebie bardzo duże ryzyko obsługi kredytobiorców z całego kraju.

Czy pożyczki u inwestorów indywidualnych to opłacalna opcja?

Banki detaliczne oraz instytucje pozabankowe rywalizują o klientów także z sektorem pożyczek społecznościowych. To stosunkowo nowy pomysł na udzielanie krótko, ale także długoterminowych kredytów. Wszystkie zasady udzielania pożyczek społecznościowych przypominają standardowe badanie zdolności kredytowej u dużych kredytodawców. Różnice pojawiają się jednak w analizie ryzyka. W pożyczkach społecznościowych bardzo często nie dochodzi do monitorowania rejestrów Biura Informacji Kredytowej, czy Biura Informacji Gospodarczej. Oczywiście pożyczkobiorca udowadnia w dalszym ciągu wiarygodność, ale nie jest to sprawa kluczowa. Chodzi bardziej o maksymalizację zysków inwestorów indywidualnych. Brak spłaty ryzykownych pożyczek jest najczęściej równoznaczny z ich sprzedażą firmom windykacyjnym. Handel złymi długami to bardzo dobry interes. Niestety pożyczki społecznościowe nie gwarantują szybkości, szczególnie dla nowych pożyczkobiorców. Po wystawieniu potrzeby uzyskania gotówki należy poczekać na zgłoszenie inwestora. Dochodzą do tego najczęściej indywidualne negocjacje.

Dostępność kredytów u inwestorów indywidualnych

Dla wielu ludzi z powodu dużych opóźnień w uzyskaniu pożyczki od inwestora indywidualnego opłaca się bardziej nawiązać współpracę z klasycznym bankiem detalicznym lub nawet parabankiem. Chwilówka jest bowiem w dalszym ciągu tania i stosunkowo bezpieczna pod warunkiem porównania najważniejszych ofert występujących w branży. Pożyczki od inwestorów indywidualnych posiadają jednak spory potencjał. Jeżeli nie musisz mieć pieniędzy w krótkich terminach zainteresuj się tematem. W praktyce tylko w pożyczkach od inwestorów indywidualnych w wielu przypadkach nie dochodzi do monitorowania BIK. Dla wielu gospodarstw domowych to główna przewaga.

  • Posted by rabin at 10:50:41 in