Rodzaje kredytów gotówkowych

piątek, maj 8, 2015

W naszych czasach często trudno jest sobie poradzić, bez pomocy kredytu. Różne sytuacje losowe spotykają ludzi, często zarobki nie wystarczają na życie. W takich sytuacjach pożyczka czy kredyt, to często jedyne wyjście z sytuacji. Obecnie kredyty są łatwo osiągalne, szczególnie jeśli chodzi o kredyty gotówkowe. Można się o nie starać w każdym banku, a oferta w tej kwestii jest niezwykle zróżnicowana. Kredyty gotówkowe można zaciągnąć na dowolny cel, co jest ich sporym atutem. Dlatego też ludzie biorą je w różnych celach, na spłatę innych zadłużeń, na zakup sprzętu czy mebli, na mały remont itp. Można wyróżnić aż trzy rodzaje kredytów gotówkowych, każdy z nich ma nieco inną specyfikację. Wejdź po najtańsze pożyczki gotówkowe kliknij to i wybierz najlepszą ofertę.

Charakteryzacja poszczególnych form kredytu gotówkowego

Do kredytów gotówkowych, można zaliczyć kredyt w postaci karty kredytowej. Karta kredytowa to niezwykle przydatna rzecz, która może się przydać w różnych sytuacjach. Każda karta kredytowa ma ograniczony limit kredytowy, to jak wysoki będzie to limit, zależy od kilku kwestii. Przede wszystkim bank sprawdza zdolność kredytową klienta, jednak robi to dosyć pobieżnie w tej sytuacji. Jeśli klient jest wypłacalny, może uzyskać kartę kredytową, bez spełniania większych formalności. Jeśli po raz pierwszy bierze się kartę kredytową, wtedy limit nie jest zbyt wysoki. Jeśli zaś jest się stałym klientem banku, wtedy można zwiększyć limit bez żadnego problemu. Karta kredytowa ma swoje oprocentowanie. Podczas korzystania z środków na niej zawartych, należy się liczyć z tym, że do spłaty będzie dużo więcej. Co miesiąc trzeba wpłacać na kartę kredytową przynajmniej kwotę minimalną pozostałą do spłaty, jeśli systematycznie się z karty korzysta. Płatności kartą kredytową, są wszędzie dopuszczane, można nią płacić za jedzenie, odzież a nawet meble.

Kolejną opcją kredytu gotówkowego, jest limit w rachunku bieżącym. Można podpisać umowę z bankiem na określony limit w rachunku bieżącym, wtedy co miesiąc na koncie będzie się miało kwotę dostępną do wykorzystania, nawet jeśli braknie nam środków z wynagrodzenia czy z innych dochodów. Kwota ta może być dowolna, w zależności od możliwości finansowych klienta i jak szybko reguluje on zaległości w tej kwestii. To bardzo wygodna forma kredytu gotówkowego, bo pieniądze są stale do dyspozycji klienta, nie musi on ciągle biegać do banku i brać nowej pożyczki.

Ostatnią formą kredytu gotówkowego, jest kredyt w postaci gotówki, która jest dostarczana bezpośrednio do rąk własnych klienta, albo na jego konto bieżące w banku. Kwota jaką w ten sposób można uzyskać, zależy od dochodów klienta, jego historii kredytowej i zdolności kredytowej. Kwotę tę można wykorzystać na dowolny cel, w zależności od potrzeb. Bank nie wnika w to, na co kredyt zostanie spożytkowany, co jest sporą zaletą takich kredytów gotówkowych. Jeśli ma się potrzebę zaciągnięcia kredytu gotówkowego, to warto się na to zdecydować, bo w dzisiejszych czasach, nie jest to skomplikowaną kwestią.

  • Posted by rabin at 09:10:09 in