Kredyt na klik.

wtorek, kwiecień 21, 2015

Kredytowanie jest zdecydowanie prostsze niż kilkanaście lat temu. Chociaż samo pożyczanie pieniędzy od banku znane jest z początków bankowości, to jednak dzisiaj możemy zrobić to w kilka minut, a czasami sekund! Jak to wszystko działa i dlaczego tak szybko? W tym artykule powiemy również na co warto uważać, by nie popełnić podstawowych i skomplikowanych błędów mogących nas kosztować bardzo wiele.

Pierwszy krok do kredytu.

Dzisiejsze kredyty gotówkowe nie są wymagające jeśli chodzi o samo staranie się o kredyt. Wchodzimy na stronę wybranego banku i dalej krok po kroku wypełniamy wniosek kredytowy w którym podajemy dane osobowe, wysokość dochodów, kontakt, a także dane firmy w której pracujemy (zostaną one dokładnie zweryfikowane). Podanie nieprawidłowych danych wiąże się z konsekwencjami prawnymi, a więc warto podawać rzeczywiste dane. Wniosek wysyłamy do centrali i czekamy na odpowiedź, która zwykle udzielana jest w przeciągu kilku minut, a czasami nawet kilku sekund. Wszystko zależy od wielu czynników. Niezależnie od tego jaka będzie decyzja banku, odpowiedź uzyskamy drogą telefoniczną lub mailową.

Pamiętaj o zaznaczeniu!

Mimo iż kredyty gotówkowe na klik udzielane są droga internetową, to jednak nie zawsze w taki sam sposób są spłacane. Musimy pamiętać o tym by zaznaczyć odpowiednią formę spłaty lub poinformować o niej w czasie rozmowy telefonicznej z doradcą z banku. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście spłata poprzez przelew bankowy, chociaż jeśli mamy blisko do placówki bankowej warto się nad tym zastanowić pod względem kosztów kredytu (czasami mamy do czynienia z różnicami w kosztach kredytowania). Teraz pozostaje nam jedynie spłacać wszystko w terminie. Inaczej bank będzie nam przypominał o zadłużeniach z dodatkową opłatą.

Samo zaciągnięcie kredytu przez internet nie jest niczym skomplikowanym. Skorzystanie ze strony banku również nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Jednak warto powiedzieć, że czasami okazuje się iż kredytu nie mamy my, a ktoś zupełnie inny. Dlaczego? Obecnie bardzo często dochodzi do oszustw internetowych. W takim przypadku dokładnie sprawdźmy czy logujemy się na stronie banku. Wiele osób podających się za bank wyciąga w taki sposób informacje – dane do logowania oraz inne. Wtedy zaciągnięcie kredytu na nasz koszt jest już tylko kwestią czasu. Kredytując dokładnie wszystko sprawdzajmy po kilka razy. Czujność pozwoli nam uniknąć wielu nieciekawych sytuacji. Nie mniej jednak, sam kredyt możemy mieć już w kilka minut.

  • Posted by rabin at 10:35:02 in

Każdy kto szuka kredytu gotówkowego chciałby znaleźć idealną dla siebie ofertę.

czwartek, kwiecień 9, 2015

Obecnie na rynku jest tak wiele możliwości, jak chodzi o kredyty gotówkowe, że często wyszukanie idealnej dla siebie oferty może być sporym kłopotem. Jednak aby znaleźć tą najbardziej odpowiednią zazwyczaj wystarczy jedynie zapoznać się z tym, co mają do zaoferowania banki. Jak wiadomo, każdy bowiem pod względem kredytów ma nieco inne wymagania i oczekiwania, dlatego też każdy nieco inną ofertę uzna za idealną dla siebie. Obecnie jeżeli chcemy znaleźć oferty banków czy nawet porównać je pod wieloma względami, nie ma konieczności biegania po placówkach banków. Można w tym celu wykorzystać nowoczesne rozwiązania i możliwości, jakie daje w tym względzie przede wszystkim Internet. Obecnie bowiem jest niezwykle wiele stron na których bardzo szybko można znaleźć niemalże wszystkie dostępne obecnie na rynku oferty kredytów. Dzięki nim szybsze wyszukanie dla siebie odpowiedniej oferty i jej szczegółowe porównanie z innymi nie sprawia kłopotu.

Klienci poszukujący kredytu zwracają zazwyczaj uwagę na kilka istotnych dla nich czynników. Przede wszystkim koszt kredytu. Informacje o koszcie kredytu można znaleźć na
NiskaRata.org Na niego składa się bardzo wiele czynników, a na pewno do najważniejszych należy zaliczyć przede wszystkim oprocentowanie kredytu które obecnie często jest znacznie niższe niż w ofertach które były przedstawiane kilka lat temu. Powodem tego jest przede wszystkim o wiele większa niż kilka lat temu konkurencja na rynku usług bankowych. A kredyty stanowią bardzo duży odsetek tych usług, po które klienci przychodzą do banku. Dlatego też zapewnienie im dostępu do ofert najlepszych, czyli między innymi najtańszych jest dla banków niemalże gwarancją tego, że coraz więcej osób się nimi zainteresuje. Jednakże koszty kredytu to nie tylko oprocentowanie, to także prowizja i wiele innych składników. Dlatego też porównując ze sobą oferty kredytów warto zwrócić uwagę na wszystkie związane z tym koszty a nie tylko na oprocentowanie.

Poza tym, dobrze jest wiedzieć, na jaki czas chcemy zaciągać zobowiązanie. Może się bowiem okazać, iż jeżeli decydujemy się na dłuższy okres, wtedy wysokość oprocentowania będzie nieco wyższa. Banki bowiem kalkulują tak zwane ryzyko kredytowe, i wtedy takie kredyty są znacznie bardziej nim obciążone. Wyższe oprocentowanie ma więc być pewną formą zabezpieczenia banków przed stratami. Bardzo często gdy szukamy oferty na idealny kredyt sprawdzamy ile raty miesięcznej będziemy musieli zapłacić. Zdarza sie, iż to właśnie od tego zależy, na ile czasu zdecydujemy się zaciągnąć konkretne zobowiązanie. Oczywiście większość osób woli płacić nieco niższą ratę, nawet jeżeli oznacza to konieczność spłacania większego oprocentowania. Wtedy jednak mają pewność, że spłata nie sprawi im żadnych problemów.

  • Posted by rabin at 14:11:21 in