Niska Prowizja

Twój blog o kredytach

Jak porównać kredyt gotówkowy?

Myśląc o zaciąganiu kredytu chcemy wybrać produkt, który będzie najbardziej opłacalny. W jaki sposób możemy wybrać kredyt, który faktycznie będzie najtańszy?

Kredyt gotówkowy cieszy się niesłabnąca popularnością, o czym świadczą dane publikowane przez banki. Powodów, dla których sięgamy po kredyt gotówkowy może być wiele. Jednym z nich jest np. brak posiadania oszczędności i sytuacja kryzysowa. Banki wychodzą też klientom naprzeciw rezygnując ze skomplikowanych procedur. Dlatego coraz łatwiej uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Coraz bardziej rozwija się także strefa kredytów gotówkowych online. Jednak zanim sięgniemy po kredyt gotówkowy warto dowiedzieć się na co należy zwrócić uwagę podczas poszukiwania najbardziej opłacalnej opcji kredytu.

Poszukiwania właściwego kredytu gotówkowego warto rozpocząć od odpowiedzi na pytanie o to, jakiej kwoty potrzebujemy. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać zazwyczaj w przedziale od tysiąca do 100 tysięcy złotych. Następnie musimy ustalić, jaka wysokość raty nie obciąży przesadnie naszego budżetu oraz jak długo chcemy spłacać kredyt. Im dłuższy okres spłaty, tym niższa rata, ale też wyższy koszt kredytu. Dlatego warto te wartości wyśrodkować. Ostatnim pytaniem, które powinno być w zasadzie pierwsze, jest to, czy naprawdę potrzebujemy kredytu i czy nie ma innej możliwości. Jeśli określimy te wszystkie elementy, pora przystąpić do wyboru właściwego kredytu. Przede wszystkim powinniśmy dokonać przeglądu ofert kilku banków. W pierwszej kolejności możemy zapytać o ofertę bank, w którym posiadamy konto. Zazwyczaj placówki takie przygotowują specjalne opcje kredytowe dla swoich klientów. Oferty te są najzwyczajniej w świecie bardziej opłacalne. Nie zakładajmy tego jednak z góry i sprawdźmy oferty w innych bankach, dzięki temu zyskamy pełniejszy obraz sytuacji, na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania oraz prowizji. Oprocentowanie stanowi sumę marży, którą pobiera bank oraz wskaźnik WIBOR. Możemy spotkać się z oprocentowaniem stałym lub zmiennym. W przypadku oprocentowania stałego nasz harmonogram spłat nie ulega zmianie, jednak w przypadku rat zmiennych uzależnione są one od wahania stopy procentowej obowiązującej na rynku.

Zobacz także:  Jak to jest rzeczywiście z tymi kredytami gotówkowymi

Nie bez znaczenia jest też prowizja, czyli opłata pobierana przez bank w zamian za to, udziela nam kredytu. Może być ona płatna jednorazowo lub rozłożona na wiele rat. Najważniejszy jest jednak wskaźnik RRSO, który zawiera w sobie wszystkie koszty kredytu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.