Kredyt na klik.

wtorek, kwiecień 21, 2015

Kredytowanie jest zdecydowanie prostsze niż kilkanaście lat temu. Chociaż samo pożyczanie pieniędzy od banku znane jest z początków bankowości, to jednak dzisiaj możemy zrobić to w kilka minut, a czasami sekund! Jak to wszystko działa i dlaczego tak szybko? W tym artykule powiemy również na co warto uważać, by nie popełnić podstawowych i skomplikowanych błędów mogących nas kosztować bardzo wiele.

Pierwszy krok do kredytu.

Dzisiejsze kredyty gotówkowe nie są wymagające jeśli chodzi o samo staranie się o kredyt. Wchodzimy na stronę wybranego banku i dalej krok po kroku wypełniamy wniosek kredytowy w którym podajemy dane osobowe, wysokość dochodów, kontakt, a także dane firmy w której pracujemy (zostaną one dokładnie zweryfikowane). Podanie nieprawidłowych danych wiąże się z konsekwencjami prawnymi, a więc warto podawać rzeczywiste dane. Wniosek wysyłamy do centrali i czekamy na odpowiedź, która zwykle udzielana jest w przeciągu kilku minut, a czasami nawet kilku sekund. Wszystko zależy od wielu czynników. Niezależnie od tego jaka będzie decyzja banku, odpowiedź uzyskamy drogą telefoniczną lub mailową.

Pamiętaj o zaznaczeniu!

Mimo iż kredyty gotówkowe na klik udzielane są droga internetową, to jednak nie zawsze w taki sam sposób są spłacane. Musimy pamiętać o tym by zaznaczyć odpowiednią formę spłaty lub poinformować o niej w czasie rozmowy telefonicznej z doradcą z banku. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście spłata poprzez przelew bankowy, chociaż jeśli mamy blisko do placówki bankowej warto się nad tym zastanowić pod względem kosztów kredytu (czasami mamy do czynienia z różnicami w kosztach kredytowania). Teraz pozostaje nam jedynie spłacać wszystko w terminie. Inaczej bank będzie nam przypominał o zadłużeniach z dodatkową opłatą.

Samo zaciągnięcie kredytu przez internet nie jest niczym skomplikowanym. Skorzystanie ze strony banku również nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Jednak warto powiedzieć, że czasami okazuje się iż kredytu nie mamy my, a ktoś zupełnie inny. Dlaczego? Obecnie bardzo często dochodzi do oszustw internetowych. W takim przypadku dokładnie sprawdźmy czy logujemy się na stronie banku. Wiele osób podających się za bank wyciąga w taki sposób informacje – dane do logowania oraz inne. Wtedy zaciągnięcie kredytu na nasz koszt jest już tylko kwestią czasu. Kredytując dokładnie wszystko sprawdzajmy po kilka razy. Czujność pozwoli nam uniknąć wielu nieciekawych sytuacji. Nie mniej jednak, sam kredyt możemy mieć już w kilka minut.

  • Posted by rabin at 10:35:02 in